קינסיולוגיה

 

קינסיולוגיה היא תורת התנועה, בהיבט הפיסיולוגי זוהי עבודת השריר. הטיפול הקינסיולוגי מתייחס לגוף ותחושותיו, לרגש ולמח ומחשבותיו. מקורה של שיטת הטיפול הזו היא בכירופרקטיקה והיא מאפשרת איזון שרירי ושחרור המתח. הקינסיולוגיה היישומית*** פותחה ע"י דר' ג'ורג גודהרט ב 1964. הכלי הייחודי של הקינסיולוגיה הוא השימוש בבדיקת שריר* לזיהוי חסימות אצל המטופל מתוך הנחה שתאי הגוף זוכרים את כל החוויות שהגוף עבר מרגע ההתעברות. השיטה פותחה ע"י גורדון סטוקס והיא מאפשרת "לשוחח" עם המטופל מבלי לעבור את הסינון של "מפת העולם" שלו המעוצבת ומושפעת מאמונותיו, זיכרונותיו וחוויותיו.

השילוב של תורת המרידיאנים הסינית אל תוך הקינסיולוגיה איפשר את פיתוח השיטה הקרויה "מגע בריאות"**** (פותחה ע"י דר' ג'ון תאי ב 1973). השיטה מאפשרת איזון מרידיאנים ושיפור האיזון הכללי בגוף.

דר' פול דניסון פיתח תרגילי מח בשילוב עם בדיקות שריר ויסד את "הקינסיולוגיה החינוכית"** המקשרת בין מח לתנועת הגוף וקובעת כי "התנועה היא השער ללמידה".

למדתי קינסיולוגיה התפתחותית וחינוכית בתכנית של "שילובים". שנתיים במכללת כרכור ושנה נוספת במכללת מדיסין לדרגת מטפלת מומחית

 

* Conable, K.M. & Rosner, A  2011 A narrative review of manual muscle testing and implications for muscle testing research. .;10(3):157-65.

** Dennison, P. E. and Dennison, G. E. Brain Gym. Edu-Kinesthetics. The Style and Standards of Educational Kinesiology. Ventura, California, U.S.A.  Brain Gym® Teacher’s Edition – Revised 2010 by Gail Dennison & Paul Dennison.

*** Goodheart, G. Jr., DC, 1997. And a history of applied kinesiology. 20(5):331-7 

**** Thie, J. F. Touch for Health: A Practical Guide to Natural Health with Acupressure Touch and Massage. Marina del Rey, CA: DeVorss Publications, 1998.

 

 

 

אימון

 

אימון הוא שיטת התערבות (תהליך אינטראקטיבי) שבו המאמן משתמש בידע ובניסיון שלו באופן שהמאומן יוכל להביא לביטוי את הפוטנציאל המקסימלי שלו בדרך להשגת היעד.

האימון הוא תהליך מובנה, המביא לביטוי את היכולות של המאומן לכיוון שינוי התנהגותי המוביל לעשייה והתנסות. בתהליך האימון משתקפת תמונת המציאות בהווה ובמקביל מוגדרת התמונה הרצויה בעתיד. הדגש בעבודת האימון היא הדרך לצמצום הפער בין המצב העכשווי לעתיד הרצוי, תוך רכישת כלים ומיומנויות ובהתאם לאופיו ויכולותיו של המאומן.

בבסיס גישת האימון האדם אחראי על מה שקורה לו, לפיכך נקודות מבט חדשות פותחות גם אפשרויות חדשות. המאמן עוזר למאומן להבין את השינוי הנדרש כדי להשיג את היעד.

למדתי אימון במכללת הקמפוס בתכנית של "מאמנים" – מכון אימון לפריצת דרך.

 

 

כלי העבודה שלי

 

קינסיולוגיה החינוכית

 

קינסיולוגיה התפתחותית

 

 • אמנות בדיקת שריר
 • ברומטר התנהגותי
 • "מגע בריאות"
 • תרגילי מח
 • מבט על עיוורון חיים
 • OBO; ארגון תבניות מח
 • מבט על עיוורון מילים

 

פרחי באך

 

צ'אקרות

 

אימון

 

 • אימון לניהול זמן
 • אימון למציאת עבודה
 • אימון ליחסי אנוש
 • אימון למחויבות ואחריות אישית

 

רייקי

 

 

ארגז הכלים שלי​

שלח - Send

שם

שדה חובה

פנייתכם נתקבלה

אנו ניצור עימכם קשר בהקדם. תודה.

טלפון

שדה חובה

דוא"ל

שדה חובה

צור קשר

 

Name

Phone

Email

מיכל מעוז קינסיולוגית ומאמנת אישית

050-4650619​

mmaoz53@gmail.com